

Ковальчук Юлія Петрівна – керівник майстерні виготовлення робіт з бісеру Костопільського будинку школярів та юнацтва Костопільської районної ради Рівненської області.
Протягом століть створювалось народне мистецтво, розмаїте й багатогранне. Виникло воно з любові до рідного краю, всього навколишнього світу і з потреби на тільки бачити і відчувати красу, а й творити її власними руками. Бісероплетіння міцно займає своє місце поряд з іншими видами декоративно-ужиткового мистецтва.
У Будинку школярів та юнацтва на гуртку «Бісероплетіння» діти вчаться таких технік:
-
нанизування;
-
плетіння (ажурне, мозаїчне, плетіння дугами, петельками, паралельне);
-
ткацтво (ручне та на станку);
-
вишивка;
-
в’язання (гачком з використанням бісеру);
-
клеєння.
Вихованці безперервно беруть участь і стають переможцями у конкурсах різного рівня, це такі як:
-
Всеукраїнська виставка-конкурс «Новорічна композиція»;
-
Всеукраїнська природоохоронна акція «Птах року»;
-
Всеукраїнський дитячо-юнацький фестиваль патріотичної творчості «СУРМИ ЗВИТЯГИ»;
-
Всеукраїнська виставка-конкурс «Український сувенір»;
-
конкурс-виставка «Космічні фантазії».
-
конкурси, які організовує Станція юних техніків – Центр науково-технічної творчості молоді, КЗ «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради та ін.
Виробництво бісеру
На скляних заводах бісер виробляють способом витягування та видування з пофарбованого або емальованого скла товстостінних трубочок невеликого діаметра. Їх нарізають на маленькі шматочки так отримують січений бісер. Щоб округлити ці шматочки, їх поміщають в залізний розжарений циліндр, у якому міститься суміш піску та вугільного порошку. Циліндр швидко обертається, а кусочки округляються. Так отримують бісер. Нарізаючи скляні трубочки на більш довші шматочки, одержують стеклярус.






