Тема: Пальчикове малювання в тематичній роботі
- kostopil bshu
- 17 сент. 2019 г.
- 4 мин. чтения
Мета: Вчити дітей прийомам і методам художнього відтворення образів навколишнього середовища, користуючись технікою малювання пальчиком.
Розвивати вміння бачити в різноманітних лініях, плямах, в заданій кольоровій гамі задуману композицію, передача стану природи за допомогою кольору, самостійного підбору фарби, її розрідження для передачі стану природи, вміння малювати пальчиком.
Формувати охайність, самостійність, бажання створювати прекрасне навколо себе, вплив кольору на емоційний стан дитини засобами пальчикового малюнка, сприйняття світу, загострює у вихованців гуртка тактильні відчуття, дозволяє доторкнутися до яскравого і барвистого світу
Тип заняття:комбіноване.
Техніка виконання: живопис,пальчикове малювання .
Форми роботи: колективна, індивідуальна.
Обладнання: для вихованців гуртка – гуашеві фарби, акварель, палітра, товсті і тонкі пензлі, склянка з водою, альбом, папір А-4, олівці графічні, фломастери, кольорові олівці, гумка, ватні палички, вологі серветки, нарукавники та фартушки;
для керівника гуртка – фарби гуашеві, пензлі плоскі та круглі, олівці графічні, гумка, папір А-4, склеєні ватмани 4-6 штук, зразки зображень пальчикового малюнка, кнопки, мольберт,захисна плівка від фарб, серветки вологі, палички вушні для роботи.
ХІД ЗАНЯТТЯ
I. Організаційна частина.
1. Підготовка вихованців до заняття.
2. Оголошення теми і мети.
ІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності.
Діти, сьогодні незвичайний день. На останній місяць зими випадає одне з найбільших і найшановніших церковних свят – Стрітення Господнє, яке відзначають 15 лютого. А ще цей день був змаганням для Зими і Весни. Саме 15 лютого вони зустрічалися і починали змагатися. Якщо бабуся Зима переможе, то довго іще буде холодно, а якщо красуня весна візьме гору, то поверне на тепло.
А ще на Стрітення люди уважно стежили за погодою, намагаючись виявити найменші зміни. Люди вірили, якою буде погода в цей день, такою буде і весна. З цим пов’язано багато народних прикмет:
1. Якщо на стрітення сніг зранку, буде врожай ранніх зернових, увечері – пізніх.
2. Як на стрітення тепло і сонячно, то весна буде теплою.
3. Як цього дня мороз і похмура погода, буде весна пізня.
4. Як на стрітення відлига, то ще довго буде зима.
Отож символом зустрічі зими з весною стане дерево життя. Але ,перед виконанням роботи я задам вам декілька запитань.
Бесіда за запитаннями
- Як ви гадаєте, чому сказано, що дерево весною нас веселить?
(Після довгої зими на деревах з’являються тоненькі ніжні листочки і квіти – це веселить наше око).
- Чому влітку дерево холодить? (У спекотну погоду всім приємно відпочити в прохолодній тіні дерев).
- А що означає, що восени дерево нас годує? (Яблука, сливи, груші, горіхи – все це плоди дерев, якими ласують і люди, і звірі).
- А як може дерево зігріти взимку? (Старі хворі дерева зрубують на дрова, а в молодих і здорових зимують білки, птахи, жуки та інші комахи).
1. Теоретична частина.
2. Практична частина. Отож, відтворимо наше дерево життя за допомогою ваших чарівних пальчиків, які замінять пензлики. Діти спільно з керівником студії створюють стовбурець, шляхом прикладання долоньок до паперу. Так як ми зустрічаємо весну добавимо до дерева молоді листочки, теж прикладаючи ручки до паперу. Ось ми створили наше дерево життя, яке чекає гостей на свої гілочки.
- Поміркуйте, одна нога у дерева, це що? (Стовбур). А що названо руками? (Гілки)
- Правильно, діти. В казках і мультфільмах ми часто можемо бачити, як
дерева користуються своїми гілками, як руками. Це тому, що дерева – живі. Вони дихають (адже усім рослинам потрібне повітря), живляться (своїми коренями всмоктують поживні речовини із землі), ростуть, інколи навіть хворіють і гинуть. Взимку дерева сплять, а навесні прокидаються, і тоді на гілках з’являється ніжне листячко.
- Зима цього року не була дуже лютою, але дерева все одно спали. Скоро настане весна, розквітнуть яскравим листячком дерева. А поки що таке листячко виросте на наших малюнках.
- Подивіться, що ви бачите на цьому малюнку? (Зразок дерева на мольберті ) Так, на ньому олівцем зображені дерево і рука. Чи схожі ці зображення між собою? (Рука схожа на стовбур і гілки дерева). Я думаю, якщо зафарбувати малюнок руки коричневою фарбою і додати зеленого листячка, то можна отримати чудове молоде деревце. Листочки ми будемо малювати долоньками. Зверніть увагу, вони двох розмірів. Ближче до гілок друкуємо великі
листочки, а далі, на краю крони – маленькі, молоді. (Пояснення супроводжується частковим показом.
Ось ми створили наше дерево життя, яке чекає гостей на свої гілочки.
Продовження практичного завдання.
А тепер до нашого дерева життя , кожен з вас намалює дивовижну пташечку. Наочні матеріали вигляду птахів додаються. Керівник художньої студії обводить контури долоні простим олівцем, а вихованці повторюють. Тепер у нас є обриси нашої птахи, домальовуються крила, хвіст, дзьоб. Після контурного малюнка ,діти розмальовують пташечки власними кольорами, використовуючи в роботі пальці та ватні палички. Керівник для прикладу розмальовує теж пташечку на мольберті. Вихованці використовують власні кольори, орнаменти та доповнюють силуети за власним бажанням. Ось ми і намалювали наших диво-птахів.
Кінцевим етапом роботи є спільне розвішування намальованих птахів на гілочках, листочках нашого дерева життя.
IV. Підсумок заняття.
1.Підбиття підсумків.
Сьогодні на занятті ми з вами намалювали дерево життя на яке завітали диво – птахи, відчуваючи подих весни, адже 15 лютого ми святкуємо Стрітення Господнє, коли змагається зима та весна, отож ми своєю роботою запрошуємо весну на поріг. Я бажаю всім вам сьогодні весняного настрою, теплих днів та щастя.
2. Обговорення творчих робіт.
Що найбільш важкого було в роботах, обговорення малюнків. Що найбільше сподобалось зображувати? Який настрій після малювання пальчиками? Фото біля дерева життя.
3. Повідомлення теми наступного заняття.
4. Прибирання робочих місць.



Comments